Tag: nasdaq

  • Federated Hermes ETF Ziet Opvallend Hoog Handelsvolume, Ondanks Lichte Koersdaling

    Federated Hermes ETF Ziet Opvallend Hoog Handelsvolume, Ondanks Lichte Koersdaling

    De Federated Hermes MDT Large Cap Value ETF (FLCV) kende afgelopen vrijdag een uitzonderlijk drukke handelsdag, waarbij de activiteit ver boven het gebruikelijke niveau lag, hoewel de koers licht daalde.

    De Federated Hermes MDT Large Cap Value ETF (FLCV) trok afgelopen vrijdag de aandacht met een ongewoon hoog handelsvolume. Waar de beursgenoteerde fondsbeheerder gemiddeld zo’n 28.000 aandelen per dag verhandelt, werden er op 4 september 2026 meer dan 243.000 aandelen van de FLCV verkocht. Dit duidt op een opmerkelijke toename in de interesse van beleggers, ofwel om in te stappen, ofwel om posities te liquideren. Wij merken op dat deze plotselinge piek in volume samenviel met een lichte daling van de koers van het fonds met ongeveer 0,8 procent.

    De FLCV is een ETF die belegt in Amerikaanse large-cap aandelen met een waardekarakteristiek. De onderliggende bedrijven, zoals Intel, Lululemon Athletica en Five Below, zijn de drijvende krachten achter de prestaties van het fonds. Het opmerkelijk hoge handelsvolume van de ETF wijst erop dat er mogelijk belangrijke verschuivingen plaatsvinden in de marktperceptie van deze waardeaandelen, of in de bredere economische vooruitzichten die de fondssamenstelling beïnvloeden.

    Beweging In Portefeuille

    Binnen de portefeuille van de FLCV zagen we vrijdag enkele opvallende bewegingen bij individuele aandelen. Intel, een van de zwaargewichten in de ETF, zag zijn aandelen met ongeveer 3,6 procent stijgen, met meer dan 47,2 miljoen verhandelde stukken. Dit is een aanzienlijke activiteit die wijst op vertrouwen in de chipfabrikant, mogelijk door specifieke bedrijfsontwikkelingen of een positievere sectorvooruitblik.

    Aan de andere kant van het spectrum daalde Lululemon Athletica fors, met een min van circa 17,9 procent, op een volume van meer dan 25,6 miljoen aandelen. Dit is een forse klap voor de sportkledingfabrikant en heeft uiteraard zijn weerslag gehad op de prestaties van de ETF. Een dergelijke daling bij een belangrijk component draagt bij aan de lichte koersdaling van de FLCV als geheel, ondanks de stijging van Intel. Five Below was dan weer de uitschieter met een stijging van ongeveer 6,3 procent.

    Wat Dit Betekent Voor Beleggers

    De ongebruikelijk hoge handelsactiviteit van de FLCV, in combinatie met de uiteenlopende prestaties van de onderliggende aandelen, kan verschillende dingen betekenen voor jou als belegger. Enerzijds kan het een teken zijn van een toenemende liquiditeit in het fonds, wat het gemakkelijker maakt om in en uit te stappen zonder de prijs significant te beïnvloeden. Anderzijds kan het ook duiden op een periode van herpositionering door grote institutionele beleggers, die hun visie op waardeaandelen of de bredere economie bijstellen.

    Het feit dat de ETF licht daalde, ondanks het hoge volume, suggereert dat er meer verkoopdruk dan koopdruk was. Wij zien dit als een signaal dat een deel van de markt de huidige waardering van de large-cap waardeaandelen in het fonds kritisch bekijkt, of anticipeert op moeilijkere tijden voor sommige sectoren. Het is zeker en vast een ontwikkeling die we bij Block #9 verder opvolgen, gezien de rol van dergelijke ETF’s als barometer voor het bredere sentiment rondom waardeaandelen.

  • Drie Fondsen Stijgen Boven 200-Daags Gemiddelde, Asana Zakt Juist Ernaar Onder

    Drie Fondsen Stijgen Boven 200-Daags Gemiddelde, Asana Zakt Juist Ernaar Onder

    De aandelen van Arlo Technologies, de YieldMax AMD Option Income Strategy ETF en de Innovator Premium Income 15 Buffer – april ETF lieten op de beurs een opwaartse trend zien, terwijl Asana in de tegenovergestelde richting bewoog.

    Op de beurs van vrijdag 4 september 2026 lieten drie beursgenoteerde fondsen een opvallende beweging zien: hun aandelenkoersen stegen boven het psychologisch belangrijke 200-daags voortschrijdend gemiddelde. Het gaat om Arlo Technologies Inc. (ARLO), de YieldMax AMD Option Income Strategy ETF (AMDY) en de Innovator Premium Income 15 Buffer – april ETF (LAPR). Deze beweging wordt in de technische analyse vaak gezien als een bullish signaal, wat wil zeggen dat verdere koersstijgingen mogelijk zijn.

    Arlo Technologies, een bedrijf in slimme beveiligingsproducten, zag zijn aandelen stijgen tot $13,87 (ongeveer 12,80 euro), voorbij het 200-daags gemiddelde van $13,57 (ongeveer 12,52 euro). De YieldMax AMD Option Income Strategy ETF, die inzet op inkomsten uit opties op AMD-aandelen, oversteeg zijn gemiddelde van $42,35 (ongeveer 39,07 euro) en bereikte een hoogtepunt van $42,79 (ongeveer 39,48 euro). Ook de Innovator Premium Income 15 Buffer – april ETF, die beleggers bescherming en inkomsten biedt, klom boven zijn gemiddelde van $25,24 (ongeveer 23,29 euro) tot $25,30 (ongeveer 23,35 euro).

    Asana Breekt Door Bodem

    De algemene stemming op de markt is niet altijd eenduidig positief. Terwijl de bovengenoemde fondsen een opwaartse trend lieten zien, kende Asana Inc. (ASAN), een softwarebedrijf gespecialiseerd in werkbeheer, op woensdag 5 april 2023 een minder gunstige dag. De aandelen van Asana zakten toen onder hun 200-daags voortschrijdend gemiddelde van $18,78 (ongeveer 17,33 euro) en wisselden van eigenaar voor slechts $18,61 (ongeveer 17,17 euro).

    Zo’n doorbraak onder het 200-daags gemiddelde wordt in de technische analyse vaak als een bearish signaal beschouwd. Het kan duiden op een verzwakking van de koers en potentieel verdere dalingen. Arlo en Asana, beiden Amerikaanse technologiebedrijven, bewegen hier dus in tegengestelde richtingen. Arlo’s 52-weekbereik van $11,05 tot $19,94 per aandeel (ongeveer 10,20 tot 18,39 euro) toont de volatiliteit in de sector, waar Asana met een bereik van $11,32 tot $38,07 (ongeveer 10,45 tot 35,13 euro) een nog grotere schommeling kende.

    Wat Betekenen Deze Cijfers?

    Het 200-daags voortschrijdend gemiddelde is een veelgebruikte indicator die de gemiddelde slotkoers van een aandeel over de laatste 200 handelsdagen weergeeft. Het helpt beleggers om de langetermijntrend te identificeren. Een koers die boven dit gemiddelde uitkomt, zoals bij Arlo, AMDY en LAPR, wordt vaak gezien als een teken van sterkte en potentiële verdere groei. Omgekeerd, wanneer een koers eronder duikt, zoals bij Asana, kan dit op een zwakkere trend wijzen.

    Deze bewegingen zijn momentopnames, maar ze geven wel een indicatie van de onderliggende dynamiek in de markt. We zien dat de YieldMax AMD Option Income Strategy ETF en de Innovator Premium Income 15 Buffer – april ETF, beide passieve beleggingsproducten, ook gevoelig zijn voor deze technische indicatoren. Voor wie naar langetermijntrends kijkt, zijn dit soort kruisingen zeker het volgen waard, al zeggen ze op zich nog niets over de toekomst.

  • Optiehandel Voor MicroStrategy En GameStop Schiet Op Een Vrijdag Omhoog

    Optiehandel Voor MicroStrategy En GameStop Schiet Op Een Vrijdag Omhoog

    De optiemarkt voor diverse aandelen kende op vrijdag 4 september 2026 een uitzonderlijk drukke dag. Vooral bij MicroStrategy, GameStop en Snowflake was het volume opvallend, vaak meer dan het dubbele van het gemiddelde dagelijkse volume van de afgelopen maand.

    Op vrijdag 4 september 2026 zagen we op de Nasdaq een significante piek in de handel van optiecontracten voor een reeks bedrijven. Vooral de activiteit rond MicroStrategy (MSTR), GameStop (GME) en Snowflake (SNOW) viel op, met volumes die ver boven hun maandelijkse daggemiddelde lagen. Dit kan duiden op een verhoogde interesse, speculatie of hedging van beleggers in deze specifieke aandelen.

    De cijfers zijn opvallend. Voor MicroStrategy werd een volume van maar liefst 571.784 optiecontracten verhandeld. Dat staat gelijk aan ongeveer 57,2 miljoen onderliggende aandelen, wat neerkomt op 205,2 procent van het gemiddelde dagelijkse handelsvolume van de afgelopen maand. Een vergelijkbaar beeld zien we bij GameStop, waar 137.397 contracten werden verhandeld, wat overeenkomt met 13,7 miljoen aandelen en 225,9 procent van het gemiddelde maandelijkse volume. Snowflake noteerde 126.902 contracten, goed voor 12,7 miljoen aandelen en 248,1 procent van het daggemiddelde.

    Meer Bedrijven Zien Actieve Optiemarkt

    De toegenomen optieactiviteit beperkte zich niet tot deze drie namen. Ook bij bedrijven als SiriusXM Holdings (SIRI), International Seaways (INSW) en BancFirst (BANF) was er een aanzienlijke opleving. SIRI zag 71.458 contracten van eigenaar wisselen, wat 193 procent van het gemiddelde dagvolume is. INSW bereikte 192,9 procent van zijn gemiddelde volume met 10.618 contracten, en BANF overschreed zijn gemiddelde met 173,7 procent, door 1.880 contracten te verhandelen.

    Deze cijfers suggereren dat de markt op deze specifieke dag veel beweging zag, en beleggers actief posities innamen met opties. Of dit nu ter bescherming van bestaande posities (hedging) is, of juist om te speculeren op toekomstige koersbewegingen, is vanop afstand moeilijk te zeggen. Wij zien vooral dat de markt de komende tijd extra aandacht besteedt aan deze namen. Het is belangrijk om te onthouden dat een hoog optievolume niet per definitie een voorbode is van een grote koersbeweging, maar wel een teken van verhoogde aandacht.

    Ook Elders Opvallende Activiteit

    Zelfs bij grotere, meer gevestigde namen was de optiemarkt actiever dan gewoonlijk. BlackRock (BLK) zag een volume van 7.591 contracten, wat 135 procent van zijn gemiddelde dagvolume vertegenwoordigde. Kraft Heinz (KHC) noteerde 88.181 contracten, gelijk aan 59,2 procent van het daggemiddelde, terwijl Devon Energy (DVN) met 59.769 contracten 58,5 procent van zijn gemiddelde volume haalde.

    Deze brede activiteit over verschillende sectoren en marktkapitalisaties heen, van technologiebedrijven tot financiële instellingen en consumentengoederen, wijst erop dat de markt breed in beweging was. Het is een moment waarop beleggers hun strategieën wellicht bijstellen of nieuwe kansen zoeken. We volgen dit verder op, want dergelijke pieken in optievolumes kunnen een voorbode zijn van meer zichtbare bewegingen in de onderliggende aandelenkoersen in de nabije toekomst.

  • Gold.com En Hyster-Yale Zien Aandelen Boven Belangrijke Koersgrens Stijgen

    Gold.com En Hyster-Yale Zien Aandelen Boven Belangrijke Koersgrens Stijgen

    Vrijdag 4 september was een opmerkelijke dag voor de aandelen van Gold.com Inc. (GOLD) en Hyster-Yale Inc. (HY). Beide bedrijven zagen hun aandelenkoers boven het 200-daags voortschrijdend gemiddelde uitkomen, een technisch signaal dat door beleggers vaak als positief wordt ervaren.

    De aandelen van Gold.com Inc., bekend van het symbool GOLD, stegen vrijdag boven de grens van 42,72 dollar, hun 200-daags voortschrijdend gemiddelde. De koers bereikte een piek van 46,10 dollar per aandeel, wat een stijging van ongeveer 9,7 procent op de dag betekende. Deze beweging is significant; zo’n kruising wordt gezien als een teken dat de langetermijntrend van het aandeel mogelijk aan het keren is, of een bestaande positieve trend zich voortzet.

    Hyster-Yale Inc. (HY), een bedrijf dat bekend is van zijn heftrucks en materieel, maakte een vergelijkbare ontwikkeling door. Hun aandelenkoers steeg op dezelfde dag boven het 200-daags voortschrijdend gemiddelde van 34,28 dollar. De piek lag op 35,71 dollar, wat resulteerde in een koersstijging van ongeveer 3,1 procent. Voor beleggers in de industriële sector kan dit een indicatie zijn van hernieuwd vertrouwen in de economische vooruitzichten en de vraag naar kapitaalgoederen.

    Wat Betekent Dit Voor De Koers?

    Het 200-daags voortschrijdend gemiddelde is een veelgebruikte technische indicator die de gemiddelde slotkoers over de afgelopen 200 handelsdagen weergeeft. Wanneer een aandeel hierboven stijgt, kan dit duiden op een verschuiving van neerwaartse naar opwaartse momentum. Voor Gold.com, dat opereert in een sector die gevoelig is voor macro-economische schommelingen en inflatieverwachtingen, is dit een teken dat beleggers mogelijk weer meer waarde zien in goudgerelateerde activa. Het aandeel handelde op vrijdag op 45,77 dollar, een stuk hoger dan het 52-weekse dieptepunt van 22 dollar, maar nog ver verwijderd van het 52-weekse hoogtepunt van 66,70 dollar.

    Vergelijking Met De Brede Markt

    Hyster-Yale, met een laatste handelsprijs van 35,34 dollar, heeft zijn 52-weekse dieptepunt van 26,405 dollar al geruime tijd achter zich gelaten, maar heeft ook nog ruimte tot het 52-weekse hoogtepunt van 41,30 dollar. De gelijktijdige stijging van deze twee uiteenlopende aandelen, actief in respectievelijk edelmetalen en industriële machines, toont aan dat er mogelijk een bredere beweging in de markt gaande is. Wij zien dit als een signaal dat technische indicatoren op dit moment een leidraad kunnen bieden voor beleggers die op zoek zijn naar potentiële keerpunten in individuele aandelen, los van de specifieke sector.

    Deze technische doorbraken zijn een momentopname en bieden geen garantie voor toekomstige koersontwikkelingen. Wij volgen de evolutie van deze aandelen en de bredere marktindicatoren dan ook op de voet om te zien of deze stijgingen standhouden en een duurzame trend inzetten.

  • Cleveland-Cliffs Sluit De Rij Op Analistenlijst, Dat Biedt Mogelijk Kansen

    Cleveland-Cliffs Sluit De Rij Op Analistenlijst, Dat Biedt Mogelijk Kansen

    Het Amerikaanse staalbedrijf Cleveland-Cliffs, beursgenoteerd in New York, bevindt zich helemaal onderaan de lijst van vijftig toonaangevende metaal- en mijnbouwbedrijven, zo blijkt uit een nieuwe rangschikking.

    Uit een studie van Metals Channel blijkt dat Cleveland-Cliffs Inc. (CLF) de vijftigste positie inneemt op de lijst van vijftig bedrijven die deel uitmaken van de Metals Channel Global Mining Titans Index. Deze index omvat de vijftig grootste wereldleiders in de metaal- en mijnbouwsector. De rangschikking is gebaseerd op een gemiddelde van analistenadviezen van de grote makelaarshuizen.

    De positie van Cleveland-Cliffs, dat zich toespitst op de non-precious metals en non-metallic mining sector, is opvallend. Hoewel een lage positie bij analisten vaak als negatief wordt gezien, wijzen analisten van BNK Invest erop dat dit ook een tegengestelde interpretatie toelaat. Een dergelijke lage notering kan immers betekenen dat er veel ruimte is voor opwaartse beweging, aangezien het aandeel momenteel ‘uit de gratie’ is bij veel analisten. Voor contrarian beleggers, die graag tegen de stroom ingaan, kan dit een signaal zijn om nader onderzoek te doen.

    Index Is Dynamisch

    De Metals Channel Global Mining Titans Index is geen statische lijst. De samenstelling wordt continu bijgewerkt om de veranderende marktomgeving te weerspiegelen. Factoren zoals grondstofprijzen, overheidsbeleid en marktvolatiliteit spelen een rol bij de selectie en rangschikking van de bedrijven. Dit betekent dat de positie van Cleveland-Cliffs in de toekomst kan verschuiven, afhankelijk van zowel de prestaties van het bedrijf als de bredere sector. Wij volgen die dynamiek van nabij.

    Huidige Marktbewegingen

    Op de beurs van New York noteert het aandeel Cleveland-Cliffs vandaag, vrijdag, omstreeks het middaguur ongeveer 0,7 procent hoger. Ter vergelijking: sectorgenoten zoals Southern Copper Corp (SCCO) stijgen met ongeveer 0,6 procent, terwijl Ternium S.A. (TX) licht daalt met ongeveer 0,1 procent. Dit toont aan dat er binnen de sector kleine verschuivingen zijn, maar dat Cleveland-Cliffs vooralsnog geen uitzonderlijk herstel laat zien dat de lage analistenranking tegenspreekt. Wij zouden hier geen verregaande conclusies uit trekken op basis van één dag.

  • Snowflake Verwacht Productomzet Met 36 Procent Te Laten Groeien Na Sterk Kwartaal

    Snowflake Verwacht Productomzet Met 36 Procent Te Laten Groeien Na Sterk Kwartaal

    Cloud-dataleverancier Snowflake (SNOW) zag zijn aandelenkoers recent met 16 procent stijgen. Het bedrijf overtrof de verwachtingen voor het tweede kwartaal en verhoogde zijn prognoses voor het hele boekjaar, aangewakkerd door de groeiende vraag naar AI-toepassingen.

    Tot voor kort keek de markt met argusogen naar de waardering van Snowflake, zelfs na sterke kwartaalresultaten. Donderdag zagen aandeelhouders de koers echter met 16 procent omhoogschieten nadat het bedrijf zijn prognoses voor het volledige boekjaar naar boven bijstelde. De cloud-dataleverancier, genoteerd als SNOW, boekte in het tweede kwartaal een omzet van 1,54 miljard dollar (ongeveer 1,42 miljard euro), een groei van 35 procent ten opzichte van een jaar eerder. Deze omzet overtrof de analistenverwachtingen van 1,47 miljard dollar ruimschoots. Wij lezen dit als een duidelijk signaal dat de markt de langetermijngroei van Snowflake nu sterker begint in te prijzen.

    Vooral de productomzet, de belangrijkste graadmeter voor de groei van Snowflake, steeg met 37 procent tot 1,49 miljard dollar. Dit is al het derde opeenvolgende kwartaal waarin deze groeiversnelling optrad. Het bedrijf verwacht voor het derde kwartaal een productomzet tussen de 1,588 en 1,593 miljard dollar, wat neerkomt op een toename van 37 tot 38 procent. De operationele winstmarge (non-GAAP) voor het hele jaar wordt nu voorzien op 14,5 procent, hoger dan de eerder voorspelde 13,5 procent, wat aantoont dat de versnelde groei samengaat met een verbeterde rendabiliteit.

    AI Drijft Groei En Nieuwe Partnerschappen

    De groei van Snowflake wordt voor de helft gedreven door de toenemende adoptie van artificiële intelligentie (AI). Producten zoals de AI-codeerassistent CoCo, die in het afgelopen kwartaal meer dan 2.000 nieuwe accounts toevoegde en nu 9.100 gebruikers telt, en het ‘agentic workplace’-aanbod CoWork met 5.800 accounts, tonen aan hoe AI een steeds grotere rol speelt in de bedrijfsvoering. Snowflake heeft in het kwartaal ook 692 nieuwe klanten verwelkomd. Deze cijfers bevestigen wat wij al langer vermoeden: AI is niet langer een toekomstige belofte, maar een concrete motor voor zakelijke groei.

    De prognose voor de productomzet voor het hele boekjaar is verhoogd van 5,84 miljard dollar (31 procent groei) naar 6,07 miljard dollar (36 procent groei). De resterende contractuele verplichtingen (RPO), een indicator voor toekomstige inkomsten, stegen met 30 procent op jaarbasis naar 9 miljard dollar. Het aantal klanten dat jaarlijks meer dan 1 miljoen dollar aan productomzet genereert, nam met 27 procent toe tot 828. Ter vergelijking: Dell Technologies, een andere speler in de AI-infrastructuur, zag zijn omzet uit AI-geoptimaliseerde servers met 100 procent stijgen naar 16,4 miljard dollar in zijn meest recente kwartaal, wat de enorme omvang van de AI-markt benadrukt.

    Waardering Blijft Een Discussiepunt

    Hoewel de resultaten de beleggers enthousiast maken, blijft de waardering van Snowflake hoog. Het aandeel handelde vóór de recente koersstijging al tegen meer dan 15 keer de verwachte omzet en een koers-winstverhouding van boven de 150. Deze cijfers liggen aanzienlijk boven het sectorgemiddelde, dat rond de 4 keer de verwachte omzet en 20 keer de verwachte winst schommelt. De sprong van 16 procent heeft deze kloof alleen maar vergroot, al zullen de hogere omzet- en winstprognoses deels helpen om de waardering te rechtvaardigen.

    Wij twijfelen of deze premium waardering op korte termijn veel ruimte laat voor verdere snelle koersstijgingen. Voor beleggers met een langere termijnvisie zou de sterke fundamentele groei, aangedreven door AI, echter een reden kunnen zijn om toch positief te blijven. De toenemende bedrijfsreuzen zoals Capital One, Thomson Reuters en Booking.com die de data- en AI-workloads op het platform van Snowflake uitvoeren, ondersteunen de langetermijnvisie. De vraag blijft of de versnelde groei kan blijven opboksen tegen de torenhoge verwachtingen van de markt.

  • Dell Technologies Ziet Omzet Naar 47 Miljard Euro Stijgen Door Grote Vraag Naar AI-Servers

    Dell Technologies Ziet Omzet Naar 47 Miljard Euro Stijgen Door Grote Vraag Naar AI-Servers

    De verwachtingen voor Dell Technologies zijn de voorbije maanden fors gestegen, en het bedrijf bewijst nu dat die groei concreet vorm krijgt. Dell, dat lang vooral bekend stond om zijn pc’s en hardware voor bedrijven, heeft zich ontpopt tot een belangrijke speler in de bouw van AI-infrastructuur. Dit vertaalt zich nu in indrukwekkende kwartaalcijfers die de aandacht van beleggers trekken.

    Dell Technologies rapporteerde onlangs een ongekende kwartaalomzet van 47 miljard dollar (ongeveer 43,2 miljard euro), een stijging van maar liefst 58 procent op jaarbasis. De winst per aandeel schoot met 203 procent omhoog tot 7,04 dollar. De voornaamste motor achter deze groei is de Infrastructure Solutions Group, de divisie die servers, opslag en netwerkproducten levert. Deze groep zag zijn omzet met 89 procent toenemen tot 31,8 miljard dollar en het bedrijfsresultaat verdrievoudigen tot 4,8 miljard dollar. Wij zien vooral dat de enorme vraag naar gespecialiseerde servers voor kunstmatige intelligentie hier een sleutelrol speelt: Dell genereerde 16,4 miljard dollar aan AI-geoptimaliseerde serveromzet en heeft een orderboek van 95 miljard dollar aan AI-servers, wat het bedrijf tot ver in de toekomst werkzekerheid geeft.

    Gigantisch Orderboek en Opwaartse Projeksjes

    Het orderboek van 95 miljard dollar (ongeveer 87,3 miljard euro) biedt Dell Technologies een uitstekende zichtbaarheid op toekomstige inkomsten. De directie van Dell heeft haar omzetprognose voor fiscaal 2027 dan ook fors verhoogd naar 192 miljard dollar, wat een groei van ongeveer 69 procent op jaarbasis zou betekenen. Ook de verwachte aangepaste winst per aandeel werd opgetrokken naar 25,50 dollar, een toename van 148 procent.

    Deze cijfers vallen op in de technologiewereld en we zien dat analisten hun schattingen voor Dell continu opwaarts bijstellen. Het aandeel handelt momenteel tegen ongeveer 25,6 keer de verwachte winst, terwijl analisten een jaarlijkse groei van de winst per aandeel van 30,5 procent op lange termijn voorspellen. Dat lijkt ons een aantrekkelijke waardering voor een bedrijf met dergelijke groeiperspectieven, zeker als je bedenkt dat de AI-infrastructuurcyclus nog volop aan de gang is.

    HPE Bevestigt Sterke Vraag In De Sector

    De sterke prestaties van Dell worden niet alleen intern gedreven. Ook concurrent Hewlett Packard Enterprise (HPE), dat op veel van dezelfde markten actief is, rapporteert een vergelijkbare positieve trend. HPE zag de omzet in het derde kwartaal met 33,7 procent stijgen naar 12,2 miljard dollar, waarbij de omzet uit cloud- en AI-diensten met 25 procent toenam tot 9 miljard dollar. De serveromzet klom met meer dan 35 procent.

    HPE meldde orders voor AI-systemen van 2,4 miljard dollar, en ook hun orderboek bereikte een recordhoogte. Wij lezen dit als een bevestiging dat de enorme investeringen in AI-infrastructuur de hele technologiesector stuwen. Het is duidelijk dat de transformatie van bedrijven die essentieel zijn voor de AI-revolutie, zoals Dell en HPE, nog lang niet voorbij is. Hoewel Dell nog niet de marktwaarde van de ‘Magnificent Seven’ bereikt, met een beurswaarde van ongeveer 334 miljard dollar tegenover de biljoenen van bijvoorbeeld Nvidia of Microsoft, zien wij dat de groeicijfers van Dell die van de topbedrijven evenaren of zelfs overtreffen. Het is een signaal dat de AI-boom diep doordringt in de toeleveringsketen.

  • Oura Overweegt Beursgang In Amerika Na Een Omzetgroei Van 123 Procent

    Oura Overweegt Beursgang In Amerika Na Een Omzetgroei Van 123 Procent

    De Finse producent van slimme gezondheidsringen Oura heeft donderdag de papieren ingediend voor een beursgang in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend om zijn ringen die slaap en hartslag meten, zag zijn omzet vorig fiscaal jaar flink stijgen.

    De aanvragen voor beursgangen in de Verenigde Staten komen na een zomerse stilte weer op gang. Een van de opvallendste nieuwkomers is Oura, de Finse maker van de gelijknamige slimme ring die gezondheidsgegevens bijhoudt. Het bedrijf diende donderdag zijn prospectus in voor een beursnotering in de VS, een stap die beleggers de kans biedt om te investeren in de groeiende markt van draagbare technologie en preventieve gezondheidszorg.

    Oura, dat al meer dan tien jaar geleden het levenslicht zag in het Finse Oulu, specialiseert zich in een ring die essentiële gezondheidsindicatoren monitort, zoals hartslag, slaapfasen en fysieke activiteit. Het bedrijf kende een sterke financiële groei: in het meest recente fiscale jaar, dat eindigde op 30 september, bedroeg de omzet 908 miljoen dollar (ongeveer 838 miljoen euro). Dat is een indrukwekkende stijging van 123 procent ten opzichte van de 407 miljoen dollar (ongeveer 375 miljoen euro) van het jaar daarvoor. De eerste negen maanden van het huidige fiscale jaar tonen een verdere groei met 1,2 miljard dollar (ongeveer 1,1 miljard euro) aan inkomsten.

    Samenwerking Met Grote Banken

    De beursgang van Oura wordt begeleid door een reeks gerenommeerde financiële instellingen. Goldman Sachs, Morgan Stanley, J.P. Morgan, Allen and Co. en BofA Securities zijn aangesteld als underwriters voor de beursnotering. Het aandeel zal verhandeld worden op de Nasdaq-beurs onder de ticker ‘OURA’. Deze samenwerking met grote namen uit de financiële wereld onderstreept het vertrouwen in het groeipotentieel van Oura en de bredere sector van gezondheidstechnologie.

    De stap naar de beurs past in een trend waarin draagbare technologie steeds meer wordt gekoppeld aan preventieve gezondheidszorg. Consumenten zijn steeds meer geïnteresseerd in het zelf bijhouden van hun gezondheidsdata, wat de vraag naar producten zoals de Oura-ring aanwakkert. Wij zien dat dergelijke technologieën de potentie hebben om de manier waarop mensen met hun eigen gezondheid omgaan, fundamenteel te veranderen. Of de sterke omzetgroei van Oura ook zal leiden tot een succesvolle beursgang, en hoe de markt het bedrijf zal waarderen, zal de komende maanden moeten blijken.

  • American Tower Corp Stijgt 3,1 Procent, En Breekt Door 200-Daags Gemiddelde Heen

    American Tower Corp Stijgt 3,1 Procent, En Breekt Door 200-Daags Gemiddelde Heen

    Op de Amerikaanse beurs zagen we donderdag 3 september 2026 een aantal opmerkelijke bewegingen bij specifieke aandelen en een beursgenoteerd fonds. American Tower Corp (AMT) wist op die dag zijn 200-daags voortschrijdend gemiddelde van 177,70 dollar te doorbreken. Het aandeel handelde zelfs even op 179,05 dollar en sloot de dag af met een stijging van ongeveer 3,1 procent, wat een belangrijke technische indicator is voor beleggers.

    Deze opwaartse doorbraak staat in contrast met andere aandelen die juist een neerwaartse trend vertoonden. Zo zag Tootsie Roll Industries Inc. (TR) zijn aandeel onder het 200-daags voortschrijdend gemiddelde van 39,32 dollar zakken, met een dieptepunt van 38,76 dollar en een daling van circa 2,7 procent. Ook Sturm, Ruger & Co. Inc. (RGR) daalde onder zijn 200-daags gemiddelde van 37,65 dollar, met een koers die tot 36,99 dollar zakte en een verlies van ongeveer 2,2 procent. De Global X SuperIncome Preferred ETF (SPFF), een fonds dat belegt in preferente aandelen, wist net als American Tower Corp. wél boven zijn 200-daags voortschrijdend gemiddelde van 9,35 dollar uit te komen, met een piek van 9,36 dollar en een stijging van 0,3 procent.

    Verschillende Technische Signalen

    De bewegingen van deze aandelen en ETF laten zien hoe technische analyse, en dan vooral het 200-daags voortschrijdend gemiddelde, gebruikt wordt als een belangrijke indicator voor de richting van de markt. Een doorbraak erboven wordt vaak als een bullish signaal gezien, terwijl een daling eronder als bearish wordt geïnterpreteerd. American Tower Corp, een vastgoedbeleggingsfonds gespecialiseerd in communicatie-infrastructuur, wist de positieve trend te pakken. Wij zien dit als een teken dat de markt vertrouwen heeft in de lange termijn vooruitzichten van bedrijven die essentiële infrastructuur beheren, zeker in een tijd waarin connectiviteit steeds crucialer wordt.

    Terwijl AMT een 52-weekse bandbreedte heeft tussen 160,06 dollar en 199,40 dollar, bevindt het aandeel zich nu dus bovenaan het middensegment. Het aandeel van Tootsie Roll, bekend van zijn snoepgoed, handelt met 38,89 dollar net boven zijn 52-weekse dieptepunt van 34,435 dollar, maar ver onder het hoogtepunt van 45,06 dollar. Voor Sturm, Ruger & Co., een wapenfabrikant, ligt de huidige koers van 37,23 dollar in het midden van zijn 52-weekse range van 28,33 dollar tot 48,3407 dollar. De Global X SuperIncome Preferred ETF, met een bereik van 8,79 dollar tot 9,77 dollar, blijft met 9,36 dollar stabiel rond zijn gemiddelde.

    Wat Dit Betekent Voor Beleggers

    Dergelijke technische signalen kunnen beleggers helpen om potentiële koop- of verkoopmomenten te identificeren. Het is echter belangrijk te onthouden dat het 200-daags voortschrijdend gemiddelde slechts één van de vele indicatoren is en geen garantie biedt voor toekomstige prestaties. We houden het erop dat de huidige marktdynamiek, waarbij zowel opwaartse als neerwaartse bewegingen plaatsvinden, een grondige analyse vereist van zowel technische als fundamentele factoren. De brede beurs is immers geen monolithisch blok; elk aandeel heeft zijn eigen verhaal.

  • Cryptomarkt Waardeert Met 3,1 Procent Naar 2,82 Biljoen Euro Op 3 September

    Cryptomarkt Waardeert Met 3,1 Procent Naar 2,82 Biljoen Euro Op 3 September

    De totale marktkapitalisatie van de cryptomarkt heeft een significante sprong gemaakt. Op 3 september klom de totale waarde van alle digitale munten naar 2,82 biljoen euro, een toename van 3,1 procent in één etmaal. Dit duwt de markt voorbij eerdere niveaus en toont aan dat het vertrouwen in digitale activa weer groeit, mede dankzij een bredere positieve stemming op de aandelenmarkten.

    Deze recente opstoot is opmerkelijk, vooral omdat de cryptomarkt een periode van relatieve consolidatie achter de rug heeft. De beweging boven de 2,8 biljoen euro is een teken dat beleggers opnieuw bereid zijn risico’s te nemen. Wij zien vooral dat de correlatie met de traditionele financiële markten sterker lijkt te worden; wanneer aandelen zoals de S&P 500 en de Nasdaq Composite stijgen, volgt crypto vaak mee.

    Zcash Leidt De Weg

    Binnen de cryptowereld was Zcash (ZEC) de absolute koploper van deze rally. De privacygerichte munt zag zijn waarde met maar liefst 15 procent stijgen. De koers van Zcash ligt nu rond de 28,50 euro. Deze sterke prestatie van Zcash, een munt die bekendstaat om zijn focus op anonimiteit in transacties, wijst mogelijk op een hernieuwde interesse in privacy-munten.

    Andere grote spelers bleven niet achter. Bitcoin (BTC) steeg met 2,9 procent, waardoor de koers boven de 70.000 euro uitkwam. Ethereum (ETH) kende een vergelijkbare stijging van 2,8 procent, en handelt nu rond de 3.900 euro. Deze cijfers suggereren een breed herstel over de hele linie, waarbij zowel de grote, gevestigde munten als kleinere, meer gespecialiseerde projecten profiteren van de positieve marktsentimenten.

    Bredere Marktontwikkelingen

    De algemene crypto-markt, exclusief Bitcoin en Ethereum, liet eveneens een mooie groei zien van 3,2 procent. Dit is een indicatie dat het optimisme niet beperkt blijft tot de twee grootste cryptocurrencies, maar zich verspreidt over het hele ecosysteem. Wij denken dat dit een gezonder signaal is dan een rally die louter door Bitcoin wordt gedragen, omdat het een breder vertrouwen in de technologie en de use-cases van diverse projecten reflecteert.

    De stijging op de cryptomarkt valt samen met een positieve handelsdag op de aandelenbeurzen in de Verenigde Staten. De S&P 500 sloot de dag af met een stijging van 1,17 procent, terwijl de Nasdaq Composite, rijk aan technologiebedrijven, met 1,57 procent omhoog ging. Deze synchronisatie tussen traditionele en digitale markten is een trend die we de afgelopen tijd vaker waarnemen, en die de crypto-markt steeds verder integreert in het bredere financiële landschap.

  • JMUB ETF Daalt Onder 30 Op De RSI-Indicator, Wat Duiding Geeft Voor Handelaars

    JMUB ETF Daalt Onder 30 Op De RSI-Indicator, Wat Duiding Geeft Voor Handelaars

    Het JMUB ETF-fonds, dat belegt in Amerikaanse mid-cap bedrijven, is woensdag 26 maart 2025 in ‘oververkocht’ gebied terechtgekomen. De Relative Strength Index (RSI) van het fonds zakte naar 29,7, een signaal dat een herstel in de koers mogelijk op til is.

    Wanneer de markt woensdag sloot, daalde de koers van het JMUB ETF-fonds tot een niveau van 49,82 dollar per aandeel. Dit bracht de Relative Strength Index (RSI), een technische indicator die het momentum meet, naar 29,7. Een RSI-waarde onder de 30 wordt traditioneel beschouwd als een teken dat een aandeel of fonds ‘oververkocht’ is, wat vaak een voorbode kan zijn van een koersherstel. Ter vergelijking: de RSI van de brede S&P 500-index stond op dat moment op 45,2.

    De lage RSI-stand van JMUB suggereert dat de recente sterke verkoopdruk mogelijk aan het uitputten is. Voor sommige ‘bullish’ beleggers kan dit een interessant instapmoment vormen, omdat historisch gezien een dergelijke daling gevolgd wordt door een opwaartse correctie. Toch is het belangrijk te onthouden dat een lage RSI geen garantie biedt voor een onmiddellijk herstel, het is een van de vele signalen die technische analisten gebruiken.

    Wat Betekent Dit Voor JMUB?

    De koers van JMUB lag woensdag rond de 49,84 dollar, een daling van ongeveer 0,4 procent op die dag. Het dieptepunt van het fonds in de afgelopen 52 weken lag op 49,76 dollar, terwijl het hoogtepunt 51,31 dollar bedroeg. Deze cijfers tonen aan dat het fonds dicht bij zijn laagste punt van het jaar beweegt. Wij zien hierin vooral de aanhoudende druk op dit specifieke fonds.

    De Relative Strength Index is een oscillatie-indicator die schommelt tussen nul en honderd. Een waarde boven de zeventig duidt op een ‘overgekochte’ situatie, wat kan wijzen op een mogelijke neerwaartse correctie, terwijl een waarde onder de dertig duidt op ‘oververkocht’. Deze indicator is nuttig om de snelheid en de verandering van koersbewegingen te meten en kan zo helpen om keerpunten in de markt te identificeren. Het is echter een momentopname; hoe de koers zich de komende dagen zal gedragen, is nog afwachten. Wij zouden hier niet blindelings op varen.

    Breder Kijkend: De Context Van ETF’s

    JMUB is een Exchange Traded Fund (ETF) dat de prestaties van Amerikaanse mid-cap aandelen volgt. Mid-cap bedrijven zijn doorgaans minder volatiel dan small-caps, maar bieden meer groeipotentieel dan large-caps. Dit maakt hen interessant voor beleggers die op zoek zijn naar een balans tussen risico en rendement.

    De sector van ETF’s blijft groeien en trekt steeds meer kapitaal aan. De populariteit van ETF’s, zoals JMUB, is deels te danken aan hun diversificatievoordelen en lagere kosten in vergelijking met actief beheerde fondsen. Het is dan ook geen verrassing dat technische indicatoren zoals de RSI nauwlettend worden gevolgd door een breed scala aan beleggers, van institutionele partijen tot individuele handelaars. Wij twijfelen er niet aan dat de recente daling van JMUB de aandacht zal trekken van degenen die op zoek zijn naar potentiële koopjes, al blijft elke belegging een afweging van risico’s.

  • Chimera Investment Ziet Preferent Aandeel Series D Een Rendement Van Meer Dan 10 Procent Opleveren

    Chimera Investment Ziet Preferent Aandeel Series D Een Rendement Van Meer Dan 10 Procent Opleveren

    Beleggers in Chimera Investment Corp. kregen een onverwacht hoog rendement op hun preferente aandelen, terwijl de rest van de markt een stuk lager scoort.

    Wie op zoek is naar rendement, kijkt tegenwoordig vaak naar de traditionele aandelenmarkten. Daar heeft het preferente aandeel Series D van vastgoedbevak Chimera Investment Corp. op maandag 1 juni 2026 de kaap van 10 procent rendement overschreden. Dat gebeurde toen de koers van het aandeel, met symbool CIM.PRD, daalde tot 23,85 dollar (ongeveer 22,05 euro) op de Nasdaq-beurs.

    Dit rendement ligt beduidend hoger dan het gemiddelde van 8,07 procent voor preferente aandelen in de vastgoedsector. Het preferente aandeel keert een kwartaaldividend uit dat op jaarbasis neerkomt op 2,3868 dollar (ongeveer 2,21 euro) per aandeel. Opvallend is dat de koers van CIM.PRD op diezelfde dag licht steeg met ongeveer 0,6 procent, terwijl de gewone aandelen van Chimera Investment (CIM) status quo bleven.

    Waarom Dit Hogere Rendement?

    De aantrekkingskracht van preferente aandelen zoals die van Chimera Investment zit in hun hybride karakter: ze combineren kenmerken van zowel aandelen als obligaties. Ze bieden vaak een vast dividend – in dit geval 8,00 procent vast-tot-zwevend – en hebben voorrang bij dividenduitkeringen en eventuele liquidatie boven gewone aandelen. Dat geeft ze een zekere stabiliteit die veel beleggers waarderen, vooral in volatiele tijden.

    Het huidige hoge rendement van meer dan 10 procent op CIM.PRD wijst erop dat de markt het aandeel momenteel als relatief goedkoop beschouwt. Het noteren van een aandeel onder zijn liquidatievoorkeur (de waarde die bij liquidatie wordt uitgekeerd) kan ook bijdragen aan een hoger rendement. CIM.PRD handelde op de dag van de analyse met een korting van 1,96 procent ten opzichte van zijn liquidatievoorkeur, wat nog steeds aanzienlijk minder is dan de gemiddelde korting van 14,38 procent in de vastgoedcategorie voor preferente aandelen.

    Wat Betekent Dit Voor De Belegger?

    Een rendement boven de 10 procent voor een preferent aandeel is uitzonderlijk, zeker in de vastgoedsector die historisch gezien al een bovengemiddeld rendement biedt op preferente aandelen. Wij zien dit als een signaal dat de markt de inherente risico’s van vastgoedbeleggingen in het huidige klimaat mogelijk overschat, of dat er sprake is van een tijdelijke onderwaardering van dit specifieke aandeel. Wij zouden hier zorgvuldig de onderliggende financiële gezondheid van Chimera Investment Corp. analyseren, naast de algemene vooruitzichten voor de vastgoedmarkt, alvorens conclusies te trekken.

    Beleggers die op zoek zijn naar inkomsten kunnen in dit soort situaties kansen zien. Het is echter cruciaal om te begrijpen dat een hoger rendement vaak hand in hand gaat met hogere risico’s. De fluctuatie in de koers van het aandeel zelf, zelfs op een dag dat de algemene aandelenmarkt stabiel blijft, toont aan dat ook preferente aandelen aan marktkrachten onderhevig zijn.

  • Nasdaq Ziet Farmmi-Aandeel 321 Procent Stijgen Door Memecoin-Gedreven Hype

    Nasdaq Ziet Farmmi-Aandeel 321 Procent Stijgen Door Memecoin-Gedreven Hype

    Een token die zich voordeed als een tokenized aandeel van het Chinese bedrijf Farmmi, veroorzaakte een enorme koersschommeling op de Nasdaq, hoewel er geen officiële connectie was.

    Op de Nasdaq Capital Market maakte het Chinese bedrijf Farmmi, een leverancier van gedroogde champignons, een opmerkelijke koersbeweging door. Het aandeel, genoteerd onder FAMI, steeg woensdag van 0,1187 euro naar een piek van 0,46 euro. Dat is een stijging van maar liefst 321 procent. De oorzaak van deze piek lag echter niet bij het bedrijf zelf, maar bij een memecoin op de Robinhood Chain die de naam ‘Money Mushroom’ draagt en zich voordeed als een ’tokenized stock’ van Farmmi.

    Deze FAMI-token op de Robinhood Chain bleek geen officiële tokenized versie van het aandeel te zijn. De token werd in één transactie gecreëerd door één wallet, die meteen 38 procent van het totale aanbod van 37.430.000 tokens in bezit hield. Deze wallet beheert sindsdien de prijs via een contract genaamd PoolRepricer. Hoewel Robinhood zelf stock tokens aanbiedt, die door geautoriseerde partijen kunnen worden gecreëerd en ingewisseld om de prijs dicht bij het onderliggende aandeel te houden, voldoet deze FAMI-token niet aan die criteria. Wij zien hier vooral een poging om de hype rond memecoins te koppelen aan een bestaand beursgenoteerd bedrijf, wat de volatiliteit op de traditionele markt sterk beïnvloedt.

    Geen Officiële Connectie

    De token op de Robinhood Chain heeft geen directe link met de werkelijke aandelen van Farmmi. Robinhood’s eigen documentatie stelt duidelijk dat hun ‘stock tokens’ tokenized schuldinstrumenten zijn, uitgegeven door Robinhood Assets (Jersey) Limited, en alleen door geautoriseerde deelnemers rechtstreeks kunnen worden aangevraagd. De FAMI-token mist een officiële uitgever, een inwisselmechanisme en heeft een vast aanbod dat in twee mint-evenementen werd vastgelegd tijdens de implementatietransactie van het contract. Ter vergelijking: de officiële HIMS-token van Robinhood heeft duizenden mint- en burn-evenementen en draagt de uitgever in de naam, zoals ‘NVIDIA • Robinhood Token’.

    De FAMI-token, met 37.430.000 tokens in omloop, komt dicht bij het totale aantal van 37.434.077 uitstaande gewone aandelen van Farmmi. Dit detail droeg vermoedelijk bij aan de verwarring en de snelle prijsstijging. De token bereikte een waarde van 1,69 euro in zijn USDG-pool, op hetzelfde moment dat het Nasdaq-aandeel zijn piek van 0,46 euro bereikte. Het aandeel van Farmmi sloot uiteindelijk 24,2 procent hoger op 0,135 euro, met een buitengewoon hoog handelsvolume van ruim 806 miljoen aandelen, 154 keer het dagelijkse gemiddelde.

    Memecoin-Hype Spreidt Zich Uit

    De ‘Money Mushroom’ memecoin zelf, met de ticker JINQIAN, werd gelanceerd met een aanbod van één miljard tokens. De pool tegen de FAMI-token werd slechts twee minuten na de opening van de Nasdaq gecreëerd en genereerde een volume van 85 miljoen euro via 92.926 transacties. De JINQIAN-token piekte op 0,07 euro, 85 keer zijn openingsprijs van 0,00082 euro, maar daalde daarna met 92 procent. Wij zien hier een duidelijk voorbeeld van hoe de snelheid en de viraliteit van memecoins de traditionele financiële markten kunnen beïnvloeden, zelfs zonder enige fundamentele waarde.

    Binnen een halfuur na de lancering van JINQIAN verschenen er minstens tien andere memecoins die zich richtten op de FAMI-token, waaronder tokens met tickers als FARMMI, MUER en FAMILY. Geen van deze imitaties bereikte echter een volume van 278.000 euro. Het fenomeen benadrukt de risico’s van een ondoorzichtige markt waar de grens tussen een legitieme tokenisatie en een speculatieve memecoin vervaagt. De naam ‘Money Mushroom’ komt overigens uit het jaarverslag van Farmmi, waarin het bedrijf ‘Jinqian (money) mushroom’ noemt als een van hun shiitake-varianten.

  • Broadcom’s Aandeel Daalt Met 3 Procent, De Verwachtingen Voor AI-Omzet Waren Te Hooggespannen

    Broadcom’s Aandeel Daalt Met 3 Procent, De Verwachtingen Voor AI-Omzet Waren Te Hooggespannen

    Terwijl analisten een veel agressievere groei door artificiële intelligentie verwachtten, tempert de chipmaker zelf de verwachtingen voor het komende kwartaal.

    Waar het aandeel van Broadcom doorgaans steeg na het bekendmaken van kwartaalcijfers, zorgde de voorspelling voor het vierde kwartaal van fiscaal 2026 nu voor een daling van 3,0 procent in de nabeurshandel. De chipmaker, bekend van zijn halfgeleiders en software, had de verwachtingen van beleggers en analisten simpelweg niet ingelost. Vooral de omzetverwachting voor artificiële intelligentie (AI) bleek een spelbreker.

    Het bedrijf rapporteerde een omzet van 29,6 miljard dollar (ongeveer 27,2 miljard euro) voor het voorbije kwartaal, wat een stijging van 86 procent betekent ten opzichte van een jaar eerder. Dat lag boven de 29,2 miljard dollar die analisten hadden voorspeld. Ook de aangepaste winst per aandeel van 3,32 dollar (ongeveer 3,06 euro) overtrof de geschatte 3,22 dollar. Ondanks deze sterke prestaties voor het voorbije kwartaal, zakte de koers tot 367,47 dollar. De teleurstelling lag in de prognose voor het vierde kwartaal van fiscaal 2026, met een verwachte omzet van 34,8 miljard dollar (ongeveer 32,1 miljard euro).

    AI-Omzetverwachtingen waren Te Agressief

    De markt had gehoopt op een veel agressievere vooruitblik, zeker gezien de sterke groei in de AI-sector. Analisten van Morgan Stanley hadden eerder al gewaarschuwd dat de centrale vraag zou zijn of de AI-gerelateerde omzet in fiscaal 2027 de 150 miljard dollar (ongeveer 138 miljard euro) zou bereiken, een cijfer dat ver boven hun eigen prognose van 120 miljard dollar lag. Het feit dat de prognose van Broadcom hieronder bleef, zorgde voor de nodige onrust.

    De daling van het aandeel Broadcom in de nabeurshandel kwam niet volledig uit het niets. Het is een patroon dat beleggers van Broadcom in het verleden vaker zagen: sterke kwartaalresultaten die toch gevolgd worden door een koersdaling, omdat de focus snel verschuift naar de toekomst. Het aandeel heeft dit jaar al een frustrerende periode achter de rug. Waar de bredere chipsector met 60 procent steeg, bleef Broadcom steken op slechts 6 procent.

    Beleggers Zoeken Naar Nieuwe Impulsen

    Voor Broadcom is het duidelijk dat enkel goede cijfers voor het afgesloten kwartaal niet meer volstaan. Beleggers en analisten willen nu vooral garanties voor de toekomstige groei, en dan specifiek op het vlak van artificiële intelligentie. Het bedrijf moet de markt overtuigen dat het zijn rol kan spelen in de snelgroeiende AI-economie. De komende maanden zullen uitwijzen of Broadcom nieuwe impulsen kan vinden om de ambities van de markt te matchen.

    De bredere markt bood overigens weinig steun. Zowel de S&P 500 als de Nasdaq daalden licht, mede onder druk van de oplopende rente na recente commentaren van Fed-voorzitter Kevin Warsh. Die gaf aan dat de Amerikaanse centrale bank nog werk heeft te verrichten om de inflatie te bedwingen. Vooral hoog gewaardeerde halfgeleideraandelen zijn gevoelig voor stijgende renteverwachtingen, wat de impact van de tegenvallende prognose voor Broadcom nog versterkte.

  • Zacks Adviseert Beleggers Om Aandeel Canadian Natural Resources Te Houden

    Zacks Adviseert Beleggers Om Aandeel Canadian Natural Resources Te Houden

    De Canadese energiegigant Canadian Natural Resources Limited (CNQ) krijgt van Zacks Equity Research een ‘houden’-advies. Het bedrijf heeft een robuuste portefeuille en een indrukwekkende dividendhistorie, maar de aandelenkoers presteert ondermaats en de risico’s blijven groot.

    Beleggers in Canadian Natural Resources Limited (CNQ), een van Canada’s grootste olie- en gasbedrijven, krijgen het advies om hun aandelen voorlopig aan te houden. Dat stelt Zacks Equity Research in een recente analyse die op Nasdaq verscheen. Hoewel CNQ al 25 jaar op rij zijn dividend verhoogt en een gediversifieerde portefeuille heeft, wegen de risico’s en de recente prestaties van het aandeel zwaar door in het advies.

    Canadian Natural Resources is actief in de exploratie, ontwikkeling, productie en verkoop van ruwe olie en aardgas. Het bedrijf heeft belangen in onder meer de Canadese oliezanden, de Noordzee en offshore Afrika. Meer dan 79 procent van de vloeibare productie komt van langetermijnactiva met een lage afname, zoals de oliezandenwinning. Dit zorgt voor een stabiele basis, zelfs in cyclische markten, en genereerde in het derde kwartaal van 2024 nog 3,9 miljard Canadese dollar (ongeveer 2,67 miljard euro) aan aangepaste kasstroom.

    Sterke Punten En Groei

    De dividendgroei van CNQ is opmerkelijk: het bedrijf verhoogde zijn dividend 25 jaar achtereen, met een gemiddelde jaarlijkse groei van 21 procent. De meest recente verhoging bedroeg 7 procent. Dit toont het vertrouwen van het management in de duurzaamheid van de kasstromen. Bovendien heeft CNQ strategische overnames gedaan, zoals de belangen van Chevron in het Athabasca Oil Sands Project en de Duvernay-regio. Deze overnames zullen de dagelijkse productie tegen 2025 met 122.500 vaten verhogen, wat de portefeuille verder diversifieert en de kasstroom moet versterken.

    CNQ investeert ook in innovatieve technologieën zoals solvent-assisted recovery en koolstofafvang, -gebruik en -opslag. Deze inspanningen zijn gericht op het verminderen van emissies en het verbeteren van de winning, wat het bedrijf positioneert als een vooruitstrevende speler in de energiesector. Wij zien hierin een poging om tegemoet te komen aan de groeiende vraag naar duurzaamheid, al blijft het een uitdaging in de fossiele sector.

    Risico’s En Ondermaatse Prestaties

    Ondanks deze sterke punten zijn er aanzienlijke risico’s. De financiële prestaties van CNQ zijn sterk afhankelijk van de prijzen van ruwe olie en aardgas. Hoewel het bedrijf een laag break-evenpunt heeft (ruim 37 euro per vat WTI), kunnen langdurig lage prijzen de kasstroom en winstgevendheid onder druk zetten. Daarnaast zijn er uitdagingen op het gebied van kapitaalallocatie tussen de diverse activa en blijft het transport van ruwe olie via pijpleidingen een kwetsbaarheid. Vertragingen bij projecten zoals TMX of geopolitieke spanningen kunnen de toegang tot de markt belemmeren.

    De aandelenkoers van CNQ daalde de afgelopen zes maanden met 10,4 procent, wat achterblijft bij concurrenten als Tourmaline Oil Corp. en Arc Resources, die respectievelijk 6,8 procent en 5,6 procent stegen. Dit kan duiden op zorgen bij beleggers. Ook de toenemende regelgeving rond broeikasgasemissies en hogere koolstoftaksen kunnen de kosten verhogen en de marges aantasten. Gezien deze mix van sterke punten en potentiële uitdagingen, vinden wij dat een ‘houden’-strategie passend is. Beleggers wachten best op een gunstiger instapmoment.